WP Ważny temat Sponsor
WP Ważny temat Sponsor logo otodom

Zima na piątkę: 5 tyrolskich lodowców rozpoczyna sezon

Sponsor logo otodom
W ciągu ostatnich tygodni w Tyrolu, alpejskim regionie w Austrii, przybyło na lodowcach nawet kilkadziesiąt centymetrów śniegu. "Im wyżej, tym lepiej" to klucz do sukcesu ośrodków narciarskich położonych na wysokości powyżej 3000m n.p.m. takich jak te na pięciu tyrolskich lodowcach w Kaunertal, Pitztal, Sölden, Stubai i Hintertux. Dzięki doskonałym warunkom śniegowym sezon narciarski możesz rozpocząć już od teraz! Miłośników podniebnych akrobacji ucieszą idealnie przygotowane snowparki.

Hotele na lodowcu: idealne zakwaterowanie dla fanów narciarstwa

Nazwa hoteli lodowcowych wzięła się stąd, ponieważ obiekty te są doskonale dostosowane do potrzeb narciarzy, spędzających wolny czas na lodowcu. W tych obiektach dostępne są bardzo korzystne tzw. pakiety lodowcowe, gdzie w cenę oprócz udogodnień narciarskich (schowek na narty, przechowalnia butów w piwnicy narciarskiej itp.), wliczone są takżę np. bezpłatne stacje ładowania e-samochodów, oferty wellness i oferty wynajmu sprzętu narciarskiego (akcesoria narciarskie, plecaki, sanki, sprzęt narciarski dla dzieci itp.) Wszystkie oferty można znaleźć na stronie www.tyrol.pl oraz www.gletscherhotels.at

Na lodowcach czynne są już snowarki! Miejsca, gdzie specjalna infrastruktura pozwala zapomnieć o grawitacji i unieść się ze snowboardem i nartami free style nad ziemię!

Snowpark Kaunertal jest najdłuższym snowparkiem w Europie, z najdłuższą Jib Lie w Alpach. Do zaoferowania ma również Bordercross, Kicker, Waverides, Wallride i Pro Lines. W regularnych odstępach czasu na lodowcu Kaunertal odbywają się różne imprezy snowparkowe: zima rozpoczyna się tu po raz 37 legendarną imprezą Kaunertal Opening.

X Park w Pitztal składa się ze strefy dla rodzin Family Cross, Funline i Waveline, a także największego i najwyższego parku skitouringowego w Austrii sponsorowanego przez DYNAFIT. Park ten znajduje się między pośrednią i górną stacją Mittelbergbahn i oferuje trzy trasy skiturowe o różnym stopniu trudności.

Betterpark Hintertux to najwyżej położony snowpark w Austrii. Freestylerzy mogą liczyć na ciągle zmieniającą się konfigurację Jib´a i half-pipe.

Snowpark Stubai Zoo jest jednym z najlepszych snowparków w Alpach: cały teren z Pro-, Medium-, Jib- i Easy-Line jest jednym z największych snowparków na świecie i jest doceniany za maksymalną różnorodność i doskonałe przygotowanie. Przez całą jesień Snowpark Stubai Zoo jest bazą treningową dla międzynarodowej sceny freeskierów i snowboardzistów w ramach Prime Park Sessions.

Więcej informacji: www.lodowce.tirol.at

Poznaj wszystkie lodowce z karnetem White5 lub zaoszczędź przy rezerwacji online

Karnet narciarski "White5" dostępny jest w tym sezonie od 1 października 2022 r. do 15 maja 2023 r. Dzięki niemu masz dostęp do wyciągów narciarskich na wszystkich pięciu lodowcach. Karnetu można używać przez 10 wybranych dni w całym okresie jego ważności i we wszystkich ośrodkach narciarskich na lodowcach w Sölden, Kaunertal, Pitztal, Stubai i Hintertux. White5 jest tak elastyczny, że można go wykorzystać we wszystkich możliwych kombinacjach – na raz, wykorzystując pojedyncze dni, w jednym, dwóch a nawet pięciu ośrodkach. White5 jest ważny w nadchodzącym sezonie od 1 października 2022 r. do 15 maja 2023 r. w cenie 542,- Euro od osoby dorosłej.

Dobra wskazówka na wszystkich 5 Tyrolskich Lodowcach: zarezerwuj karnet narciarski online z wyprzedzeniem! Oszczędza to nie tylko kieszeń ale i też konieczności stania w kolejce do kasy. Sölden, Pitztal i Kaunertal oferują dynamiczny system wyceny skipassów online. Motto brzmi "im szybciej, tym taniej". Oznacza to, że ceny rosną codziennie aż do dnia jazdy na nartach, kiedy cena online zrównuje się z cennikiem. Tak więc ten, kto pierwszy, ten zaoszczędzi najwięcej i to nie tylko pieniądze, ale także czas, który w przeciwnym razie zostałby poświęcony na zakup biletów w kasie. Dzięki opcji gwarancji anulowania rezerwacji w wysokości trzech euro za dzień przy zakupie karnetu wielodniowego, jesteś dobrze zabezpieczony w Sölden, Pitztal i Kaunertal w razie nieoczekiwanego odwołania wyjazdu. Dzięki tej gwarancji niewykorzystane karnety narciarskie zostaną zwrócone przy anulowaniu zakupu do pięciu dni przed pierwszym dniem na nartach bez podania przyczyny. Nawiasem mówiąc, sześciodniowy karnet narciarski w Sölden zakupiony online to znacznie więcej niż wstęp na genialne stoki narciarskie: skipass obejmuje również bezpłatny wstęp do Top Mountain Motorcycle Museum i James Bond Erlebniswelt 007 ELEMENTS w okresie ważności karnetu narciarskiego.

Tyrol zaprasza na nieziemską jazdę na nartach!

Źródło: materiały partnera